BETON YığıNLARıNı FETHETMEK: BETON MIKSERINIZI OK-103 ILE TEMIZLEME KıLAVUZU

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Temizleme Kılavuzu

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Temizleme Kılavuzu

Blog Article

İnşaat şantiyelerinin beygirleri olan beton karıştırıcıları, inşaat malzemeleri üretmek kucakin çok önemlidir. Ancak uzun bir çtuzakışma gününden sonra, tamburun içinde mütebaki beton sertleşerek performansı ve verimliliği zararlı etkileyebilir. Korkmayın beton savaşanlar! Özkimsan Sanayi Kimyasalları cephaneliğinizde tabütüvanlü bir tabanca sunuyor: Beton Sökücü OK-103. Bu kapsamlı kılavuz, beton mikserinizin OK-103 kullanarak canlı bir şekilde temizlenmesini fasılaştırıyor, infaz sürecini, emniyet hususlarını ve problemsiz ve kapsamlı bir öldürme deneyimi kucakin yararlı ipuçlarını detaylı olarak ele hileıyor.

Düşmanınızı Anlamak: Kurutulmuş Betonun Zorlukları

Mikserinizin iç kısmına yapışan kurumuş beton çeşitli zorluklara münasebet olur:

Azalan Karıştırma Verimliliği: Topaklanmış beton, tamburun düzenli dönmesini engelleyerek üretilen betonun karıştırma standardını ve kıvamını etkileyebilir.
Kalan Aşınma ve Yıpranma: Gözetimsiz buzakılan sertleşmiş beton, tambur bıçaklarını ve diğer dahili üstelikşenleri aşındırarak olası arızalara ve onarımlara tarik harisabilir.
Hijyen Dertları: çıktı beton bakteri ve vesair mikroorganizmaları barındırabilir ve oranlı şekilde temizlenmezse potansiyel afiyet riskleri oluşturabilir.
OK-103: Mikser Hizmetında Müttefikiniz

OK-103, mikserlerin mideindeki kurumuş beton kalıntılarını susturmak derunin özel olarak tasarlanmış derişik bir beton sökücüdür. Özkimsan'ın ürün karşı olgun verirken Asayiş Bilgi Formuna (SDS) kafavurmanın önemli önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-103'ün kimyevi deşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli tasarruf prosedürleri için kapsamlı teferruatlar sunar. SDS ayrıca OK-103'ün belirli karıştırıcı malzemelerde yahut belli çbasamak koşullarında kullanılmasına ilişik sınırlamaları da belirtecektir.

Savaşa Hazırlanmak: Temizlemeden Önce Ilgi Edilmesi Gerekenler

OK-103'ü kullanmadan önce mukteza aletlere ehil evetğunuzdan emniyetli olun, eminğe öncelik verin ve çtuzakışma meydanınızı hazırlayın:

Önce Güvenlik: OK-103 muhtemelen demir kimyasallar sineerir. Her saat ellik, gmahiyet, müntesip kimyasallara muvafık teneffüs apareyı ve goril giysi kadar normal Kişisel Hami Ekipman (KKD) kullanın.
Çhileışma Düzlükı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek muhtevain âlâ havalandırılan bir saha seçin. Mümkünse küşade havada çallıkışmak idealdir.
Akarsu Kaynağı: Mikseri temizledikten sonrasında durulamak için müheyya bir ab kaynağı bulundurun.
Aletler: Muhteşem beton parçalarını çıkarmak bağırsakin hafriyatyıcı veya macun bıçağı üzere aletler, fırçalamak ciğerin keskin fırçalar ve silmek bâtınin bezler toplayın.
Silahınızı Seçmek: Aplikasyon şekilleri

OK-103 bayağı bir başvuru süreci sunar:

Elden Yürütüm: Kesif konsantreli beton birikintilerinde, OK-103'ü elden etkilenen bölgelere bir fırça kullanarak uygulayın. Hemayar tazammun yerı sağlamlayın.
Seyreltme: Henüz geniş alanlar veya daha azca şiddetli birikmeler muhtevain OK-103, üreticinin talimatlarına nazaran ab ile seyreltilebilir. Henüz uz istila dâhilin seyreltilmiş çözeltiyi bir fırça veya püskürtücü ile uygulayın.
Mikser Tasfiye Zanaatı: Aşama Girişim Kılavuz

OK-103 kullanılarak yapılan temizleme nöbetleminin dökümü kötüda mevdutir:

Tedbir: Çhileışma düzını temizleyin, iyi havalandırmayı sağlamlayın ve KKD'nizi giyin.
Balaban Parçacıkların Kaldırılması (İsteğe Ilgilı): OK-103'ü uygulamadan önce, varsa heybetli kurumuş beton parçalarını çıkarmak midein bir hafriyatyıcı veya macun bıçağı kullanın.
OK-103'ü uygulayın: Birikmenin şiddetine bakılırsa tercih ettiğiniz tatbikat yöntemini (elden yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-103 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre süresince sihrini göstermesine ruhsat verin. Reaksiyon süresi, çözeltinin konsantrasyonuna ve beton oluşumunun sözınlığına Beton sökücü OK-103 ile beton mikseri nasıl temizlenir? bandajlı olarak değnöbetebilir.
Karıştırma (İsteğe Demetlı): İnatçı alanlar sinein, çözeltinin beklemesine icazet verdikten sonrasında yüzeyi hafifçe çalkalamak için berk bir fırça kullanın. Bu, beton lakırtııntkaloriın gevşemesine yardımcı olur.
Hakma ve Fırçalama: Solüsyon betonu gevşettikten sonrasında yumuşamış malzemeyi çıkarmak dâhilin hafriyatyıcı ve fırça kullanın. Bati kaplamalı alanlar yürekin bu girişimı tekrarlamanız gerekebilir.
İyice Durulayın: Gevşemiş betonu çıkardıktan sonra, OK-103 lakırtııntılarını ve gevşemiş beton parçyaraklarını almak bâtınin karıştırıcı tamburunun hepsinı eksiksiz suyla hakkıyla durulayın.
Son Kontrol: Bütün beton lafıntılarının temizlendiğinden emniyetli tamamlanmak karınin son bir görsel muayene bünyen. Yeniden kullanmadan önce mikserin silme kurumasını bekleyin.
Temizliğin Ötesinde: Mikserinizin Optimum Başarım İçin Hizmetını Mizan

Tertipli Sililik: Beton mikseriniz midein intizamlı bir ismet rutini geliştirin. İdeal olarak, beton birikmesini önlemek kucakin her kullanımdan sonrasında temizleyin.
Suyla Durulama: Bir projeden sonrasında de kullanımdan sonrasında suyla hızlı bir şekilde durulamak, betonun tambur süresince sertleşmesini önlemeye yardımcı olur.
Üreticinin Önerileri:

Report this page